AKTUALNOŚCI
AngieWimbledon
Wimbledon: Angie w 3. rundzie
Lip 06, 2017

Najwyżej rozstawiona w turnieju Andżelika jest już w 3. rundzie Wimbledonu. W czwartkowym meczu pokonała Kirsten Flipkens 7-5 7-5 w godzinę i 45 minut.

W pierwszym secie przeciwniczka Angie przysporzyła jej nieco kłopotów. Przy prowadzenie 5-3 Flipkens serwowała na objęcie prowadzenia w meczu. Na szczęście Angie w porę zabrała się do odrabiania strat, by ostatecznie wygrać pierwszą partię 7-5.

W drugim secie, gdy Andżelika serwowała już na mecz przy stanie 5-3, straciła podanie i zrobiło się po  5. Jednak ostatnie dwa gemy meczu padły łupem Angie, która zagra o czwartą rundę z Amerykanką Shelby Rogers.

„Wydaje mi się, że obie zagrałyśmy naprawdę solidny mecz. Były w nim wzloty i upadki, ale ogólnie fajnie awansować dalej”, przyznała Angie po meczu. „Bardzo trudno gra się z tego typu zawodniczką, która gra tak dobrze slajsem”, dodała.