AKTUALNOŚCI
Angelique+Kerber+Day+Six+Championships+Wimbledon+sYdgqtBZpFnl
Wimbledon: Angie uległa Muguruzie
Lip 10, 2017

Andżelika niestety nie zagra w 1/4 finału na tegorocznym Wimbledonie. Angie uległa Hiszpance Garbine Muguruzie 4-6 6-4 6-4 po dwóch godzinach i 18 minutach gry.

Mecz był bardzo zacięty. Obie zawodniczki wygrały po 101 punktów, jednak Hiszpanka okazała się dzisiaj skuteczniejsza w kluczowych momentach spotkania. Pierwszy set przebiegł po myśli Angie, która przełamała Hiszpankę przy stanie po 4, by po chwili objąć prowadzenie w meczu.

W drugim secie Hiszpanka przełamała Angie w 10. gemie i wyrównała stan meczu na po 1 w setach.

W decydującym secie Andżelika obejmowała miała przewagę przełamania dwukrotnie, ale za każdym razem Muguruza odrabiała straty. Ponownie, jak w drugiej partii, Hiszpanka przełamała w 10. gemie i  tym samym awansowała do ćwierćfinału.

Wybrane statystyki: asy (2-5), podwójne błędy (2-1), uderzenia wygrywające (27-55), niewymuszone błędy (12-50).