AKTUALNOŚCI
AngieAusOpen
AusOpen: Angie w 2. rundzie
Sty 16, 2018

Angelique bez zbytnich problemów awansowała do 2. rundy Australian Open, pokonując swoją rodaczkę Annę-Lenę Friedsam w dwóch setach, 6-0 6-4. Spotkanie trwało nieco ponad godzinę.

Pierwszy set to demolka w wykonaniu Angie, która nie oddała nawet jednego gema rywalce, a do tego trwał tylko 16 minut!

W drugim secie Angie prowadziła już 4-1 kiedy Friedsam doznała przeobrażenia na korcie i zaczęła prezentować tenis, który pozwolił jej znaleźć się w Top 50 rankingu w zeszłym sezonie. Po raz pierwszy w meczu przełamała Angelique, by następnie wygrać własny gem serwisowy. Co więcej, w 8. gemie Friedsam dołożyła drugie przełamanie w meczu i na tablicy wyników zrobiło się po 4. Kolejne dwa gemy to zacięta walka o każdy punkt. Po walce na przełamania oba wygrała Angie i to ona zagra w 2. rundzie.

W kolejnej rundzie przeciwniczką Angie będzie Japonka Hibino lub Chorwatka Vekić.