AKTUALNOŚCI
AngeliqueKerber
IW: Angie pokonuje Makarową
Mar 12, 2018

Rozstawiona z ‚dziesiątką’ Angelique zdołała odrobić straty w rozciągniętym na dwa dni meczu 2. rundy turnieju BNP Paibas Open, który przerwano z powodu opadów deszczu. Jak podają synoptycy, był to jeden z jedenastu deszczowych dni w roku w tej lokalizacji. Angie ostatecznie pokonała Rosjankę Ekaterinę Makarową 3-6 6-4 6-2 i zagra w 3. rundzie turnieju. Spotkanie trwało dwie godziny i 11 minut.

Po przegraniu pierwszego seta, Angie rozpoczęła drugi od przełamania rywalki i wyjścia na prowadzenie. Niestety Rosjanka zdołała wyrównać na po 3. Dopiero w końcówce tej partii Angelique wygrała kluczowe piłki i wyrównała stan meczu. Decydujący set to już dominacja Angie, która kontrolowała wydarzenia na korcie.

W kolejnej rundzie Angelique zagra z Jeleną Wiesniną, która jest obrończynią tytułu sprzed roku.