AKTUALNOŚCI
AngieKERBER
Miami: Angie w 1/4 finału
Mar 26, 2018

Rozstawiona z ‚dziesiątką’ Angelique potrzebowała dwóch godzin i 51 minut, by ostatecznie pokonać Yafan Wang, 125. zawodniczkę w światowym rankingu, 6-7 (1), 7-6 (5), 6-3. Dzięki temu zwycięstwu Angie awansowała do ćwierćfinału Miami Open.

W pierwszym secie obie zawodniczki straciły własne gemy serwisowe dwukrotnie. Tie-break nieoczekiwanie zdominowała Wang, w który oddała tylko jeden punkt.

Początek drugiego seta również nie należał do udanych w wykonaniu Angie; straciła podanie i przegrywała już 0-2. Na szczęście szybko odrobiła straty i wyrównała. Przy stanie 5-4 Angelique serwowała na set, ale przeciwniczka zdołała przełamać i doprowadzić do tie-breaku. Tym razem to Angie wyszła z niego zwycięsko. 7-5.

W trzecim secie przeważała Angie – po przełamaniu w 4. gemie nie oddała już prowadzenie do samego końca.