AKTUALNOŚCI
AngieHalep
RG: Angie nie zagra w półfinale
Cze 06, 2018

Kolejny pojedynek Simony Halep z Angelique Kerber padł łupem Rumunki. Kilka miesięcy temu liderka rankingu pokonała po trzech setach Niemkę w Australian Open, teraz także po wyrównanym meczu ograła rywalkę w ćwierćfinale Rolanda Garrosa. Zwyciężyła 6:7, 6:3, 6:2.

W środę także mieliśmy dużo zwrotów akcji. Pierwszy set wygrała 7:6 Niemka polskiego pochodzenia.

Liderka rankingu doszła do głosu w drugiej partii. Zwycięstwo 6:3 pokazało, że najlepsza obecnie tenisista świata powoli dochodzi do głosu. – Jestem świetnie przygotowana fizycznie i gotowa na twardy bój. Doceniam, że mogę grać nadal na tak wysokim poziomie – to jej słowa sprzed meczu. Słowa istotne, bo rzeczywiście Rumunka po raz kolejny pokazała, że dobrze czuje się w trzysetowych spotkaniach.

W decydującej partii szybko wyszła na prowadzenie 2:0 i 3:1. W międzyczasie rywalka wzięła przerwę medyczną. Miała problemy z odciskami na nogach. Halep bezwzględnie to wykorzystywała ganiając rywalkę po korcie.

– To nie jest komfortowa sytuacja, gdy zawodniczce doskwierają problemy z odciskami – mówił komentujący to spotkanie w Eurosporcie Lech Sidor.

Kerber nie podjęła już walki. Przegrała 2:6 i cały mecz 1:2 w setach. O finał Halep powalczy z Muguruzą.