AKTUALNOŚCI
Germany's Angelique Kerber returns to Slovakia's Dominika Cibulkova during their Women's singles second round match at the ATP Nature Valley International tennis tournament in Eastbourne, southern England on June 26, 2018. (Photo by Glyn KIRK / AFP)        (Photo credit should read GLYN KIRK/AFP/Getty Images)
Angie lepsza od Liu; zagra w 3. rundzie
Lip 05, 2018

Rozstawiona z ‚jedenastką’ Angelique pokonała Claire Liu 3-6 6-2 6-4 w 2. rundzie Wimbledonu. Spotkanie trwało godzinę i 53 minuty.

Angie przełamała jako pierwsza, ale to przeciwniczka zdobyła trzy kolejne przełamania, które dały jej prowadzenie  meczu. W drugim secie to Angie dyktowała warunki, przełamując rywalkę w pierwszym i piątym gemie. Przy stanie po jeden w setach, obie zawodniczki dwukrotnie wzajemnie się przełamywały zanim Angelique udowodniła swoją wyższość nad Liu. W siódmym gemie przełamała, a trzy gemy później wygrała swój gem serwisowy, który przypieczętował awans do kolejnej rundy.

Wybrane statystyki: asy (2-0), podwójne błędy (2-2), suma wygranych puntów (95-83).

Kolejna rywalka to Naomi Osaka z Japonii.