AKTUALNOŚCI
RogersCupAngie
Montreal: Angie nie zagra w 3. rundzie
Sie 08, 2018

Występ Angelique w pierwszym turnieju po zwycięstwie na Wimbledonie nie można zaliczyć do udanych. Angie uległa w drugiej rundzie Rogers Cup Francuzce Alizé Cornet, obecnie 34. zawodniczce w rankingu światowym. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4-6 1-6.

Angie próbowała nawiązać walkę z Cornet dwukrotnie odpowiadając przełamaniem na break’i rywalki. Niestety trzecie przełamanie serwisu Angie w 10. gemie zdecydowało o losach pierwszej partii.

Drugi set był jednostronny. Angelique starała się odnaleźć swój rytm gry, ale niestety nie udało się. Francuzka wygrała 6-1 i uniosła ręce w geście triumfu po godzinie i 25 minutach walki na korcie centralnym.

Wybrane statystyki: asy (0-2), podwójne błędy (3-2), suma wygranych punktów (58-74).