AKTUALNOŚCI
Kerber
Singapur: Angie uległa Bertens w 3 setach
Paź 22, 2018

W meczu otwarcia w Grupie Czerwonej na turnieju WTA Finals w Singapurze, Angelique uległa niżej notowanej Holenderce Kiki Bertens 6-1, 3-6, 4-6. Angie zagra jeszcze w fazie grupowej ze Sloane Stephens oraz Naomi Osaką.

Relacja sport.tvp.pl

Niemka w pierwszej partii nie dała swojej rywalce żadnych szans. Dwukrotnie przełamała Holenderkę, wygrywając wszystkie gemy przy swoim podaniu.

W drugim secie doszło jednak do niesamowitego zwrotu akcji. Gdy wydawało się, że Kerber zmierza po pewne zwycięstwo po przełamaniu Bertens na początku partii – Holenderka się przebudziła. Od stanu 0:2 w gemach dwukrotnie przełamała wiceliderkę rankingu WTA i wyrównała stan meczu po zwycięstwie 6:3.

Decydujący set miał dość kuriozalny przebieg. W trakcie pierwszych siedmiu gemów żadna zawodniczka nie była w stanie wygrać własnego podania. Trzykrotnie przełamywała Kerber a czterokrotnie Bertens. Na koniec to Holenderka zachowała więcej spokoju. Wygrała partię 6:4 i cały mecz w trzech setach.

W Grupie Czerwonej rywalizują jeszcze Amerykanka Sloane Stephens (WTA 6) i Japonka Naomi Osaka (WTA 4). Stephens w pierwszym meczu grupy pokonała Osakę 7:5, 4:6, 6:1.