AKTUALNOŚCI
Second round match against Johanna Larsson of Sweden on Day Four // Getty Images
Indian Wells: Angie już w 4. rundzie
Mar 11, 2019

Angelique awansowała do 4. rundy turnieju BNP Paribas Open po poniedziałkowym zwycięstwie nad Rosjanką Natalią Vikljancewą. 22-letnia Rosjanka dyktowała warunki od początku spotkania, ale Angie przetrwała ofensywę rywalki i to ona uniosła ręce w geście triumfu po prawie dwóch godzinach walki na korcie. Mecz zakończył się wynikiem 3-6, 6-1, 6-3.

Angie nie weszła dobrze w mecz. Wprawdzie wygrała pierwsze dwa gemy, ale potem było już znacznie gorzej. Była wolna i nie potrafiła odzyskać swojego rytmu gry. W rezultacie Rosjanka wygrała pierwszą partię 6-3.

W drugim secie Angie odzyskała kontrolę, wygrywając pięć gemów z rzędu i doprowadzając do decydującej partii.

W trzecim secie było widać, że Rosjanka nie wytrzymuje trudów tego spotkania (oraz dają jej się we znaki poprzednie cztery spotkania, które rozegrała na kortach Indian Wells). Angelique wyczuła tę słabość i z jeszcze większym zaangażowaniem i agresją zaatakowała rywalkę, która do samego końca walczyła, ale nie miała już szans na zwycięstwo.

W kolejnej rundzie Angie zagra z Sabalenką albo Tsurenko.