AKTUALNOŚCI
Angie
US Open: Angie nie zagra w 2. rundzie
Sie 26, 2019

Rozstawiona z „czternastką” Angelique przegrała mecz otwarcia tegorocznego US Open. W pierwszej rundzie Angie uległa Francuzce Kristinie Mladenović 7-5, 0-6, 6-4. Spotkanie trwało dwie godziny i 23 minuty.

Pierwszy set był bardzo zacięty. Przy stanie po 5, Angie miała dwie piłki na wygranie gema przy własnym podaniu, ale ostatecznie przegrała tego gema i całego seta 7-5.

Druga partia to dominacja Angelique, która wyszła na szybkie prowadzenie 3-0. Po przerwie medycznej na żądanie Mladenović, Angie nie zwolniła tempa i zamknęła seta bez straty gema, wyrównując tym samym stan meczu na po jeden.

Decydujący set rozpoczął się od przełamania serwisu Angie przez Mladenović. Francuzka prowadziła 3-1, ale Angelique odrobiła straty. Przy stanie po 4 straciła jednak podanie i Mladenović skorzystała z nadarzającej się okazji na awans do drugiej rundy.