AKTUALNOŚCI
US Open: Angie awansuje do trzeciej rundy
Wrz 02, 2020

Angelique pokonała dzisiaj Annę Lenę Friedsam 6-3, 7-6 (6) i tym samym awansowała do trzeciej rundy tegorocznego US Open na kortach Flushing Meadows.

Angie rozpoczęła mecz od przełamania rywalki, 2-0. W kolejnym gemie Friedsam zagrała kilka razy skutecznie przy siatce, stwarzając sobie trzy okazje na przełamanie Angie. Angelique zdołała jednak obronić break pointy i zrobiło się już 3-0. Friedsam odrobiła straty, ale w ósmym gemie straciła ponownie podanie, co doprowadziło do wygrania seta przez Angelique, 6-3.

Drugi set był zacięty. Rozstrzygnięcie przyszło dopiero w tie-breaku, w którym Angie wygrała 8-6, wykorzystując drugą piłkę meczową.

Wybrane statystyki: asy (1-2), podwójne błędy (1-2), winery (19-28), niewymuszone błędy (17-28), suma wygranych punktów (73-69).

O czwartą rundę Angelique zagra albo z Alison Riske (USA), turniejową ‚trzynastką’, albo z Ann Li (USA).