AKTUALNOŚCI
AngieBNP2021
Indian Wells: Angie w 3. rundzie
paź 10, 2021

Angelique awansowała do 3. rundy turnieju BNP Paribas Open w Indian Wells po wymagającym zwycięstwie nad Czeszką Kateriną Siniakovą. Spotkanie zakończyło się wynikiem 6-1, 6-7(4), 7-5 i trwało dwie godziny 32 minuty. W kolejnej rundzie Angie zagra z Rosjanką Darią Kasatkiną.

Pierwszy set z Czeszką należal do łatwych. Angelique doskonale kontrolowała sytuację na korcie w czym pomagała jej przeciwniczka, która seriami wyrzucała piłki w aut.

Drugi set był raczej wyrównany choć większą inicjatywą wykazywała się od samego początku Angelique. To ona trzykrotnie obejmowała prowadzenie po przełamaniu podania rywalki, niestety za każdym razem je traciła. Ostatecznie doszło do tie-breaku, w którym Czeszka zagrała kilka dobrych piłek w kluczowych momentach i to ona wygrała 7-4.

Trzeci set to zacięta walka o zwycięstwo. Angie prowadziła już 3-1, jednak straciła to prowadzenie, by w końcówce udowodnić rywalce komu należy się awans.