AKTUALNOŚCI
AngieBNP2021
Angie po raz piąty w 1/4 finału Indian Wells
paź 13, 2021

Angelique dotarła do ćwierćfinału turnieju Indian Wells trzeci rok z rzędu! We wtorkowym meczu czwartej rundy Angie pokonała Ajlę Tomljanovic 6-4, 6-1. O półfinał zagra z Hiszpanką Paulą Badosą.

Angie zaczęła wyśmienicie, wychodząc na szybkie prowadzenie 5-1. Moment rozluźnienia i przeciwniczka zbliżyła się niebezpiecznie na 5-4. W kolejnym gemie Angelique potrzebowała aż pięciu piłek setowych, by w końcu zakończyć pierwszą partię.

Drugi set to pokaz sił ofensywnych Angie, która raz po raz gnębiła rywalkę penetrującymi uderzeniami z forhendu, na które Tomljanovic nie mogła znaleźć recepty.

„To był wymagający mecz”, przyznała w pomeczowym wywiadzie Angie. „Pierwszy set grałam dobrze. Potem przeciwniczka odrobiła straty i zrobiło się niebezpiecznie. Drugi set też nie należał do łatwych. Każdy gem był zacięty. Starałam się grać agresywnie, wykorzystywać nadarzające się okazje. Cieszę się, że gram dalej”.