AKTUALNOŚCI
AngieIW
Miami: Angie nie zagra w 3. rundzie
mar 24, 2022

Angelique nie zagra w 3. rundzie tegorocznego Miami Open. W meczu drugiej rundy Angie uległa Naomi Osace 2-6 3-6 po godzinie walki na korcie.

Mecz pomiędzy 3-krotną i 4-krotną zwyciężczynią turniejów wielkoszlemowych był niesamowitą gratką dla fanów tenisa. Osaka szybko przejęła kontrolę nad wydarzeniami na korcie i wyszła na prowadzenie 5-2. W ósmym gemie Japonka przełamała podanie Angie po raz drugi i objęła prowadzenie w meczu. 1-0 w setach.

Przebieg drugiego seta przypominał ten pierwszy. Osaka cały czas kontrolowała wymiany dzięki swoim głębokim, solidnym uderzeniom z głębi kortu. Co więcej, 24-letnia Japonka serwowała nadspodziewanie dobrze w całym meczu – zaserwowała 6 asów, zero podwójnych błędów, 24 na 27 piłek wygranych przy pierwszym serwisie.

Przed dzisiejszym meczem Angie prowadziła z Osaką 4-1 w bezpośrednich pojedynkach. Angelique wraz z Simoną Halep są jedynymi zawodniczkami, które zdołały pokonać Osakę cztery razy!