Kamienie milowe w karierze Angie

1

2011

Półfinalistka US Open

Jako 92. rakieta świata Angie wzbudza sensację w Nowym Jorku dochodząc do półfinału wielkoszlemowego US Open w 2011 roku. Po drodze pokonuje między innymi Radwańską i Pennettę. W swoich wcześniejszych występach w turniejach wielkoszlemowych nigdy nie zaszła dalej niż trzecia runda.

2

2012

Zwyciężczyni 2 turniejów WTA

Angie zdobywa swoje pierwsze dwa tytuły WTA w karierze: w Paryżu (na hali) oraz w Kopenhadze.

3

2012

Półfinalistka Wimbledonu

Angie dochodzi do półfinału turnieju wimbledońskiego, eliminując po drodze takie zawodniczki jak Clijsters czy Lisicki. W walce o finał uległa Agnieszce Radwańskiej.

4

2012

Top 5 w rankingu światowym

22 października 2012 roku Angie wskakuje na 5. miejsce w klasyfikacji WTA. Tym samym staje się piątą zawodniczą z Niemiec w historii, której udało się tego dokonać. Przed nią wyczynu tego dokonały: Steff Graf, Claudia Kohde-Kilsch, Anke Huber i Sylvia Hanika.

5

2012

Zwyciężczyni turnieju WTA w Linz

6

2014

Reprezentacja Niemiec w finale Pucharu Federacji

Razem z Andreą Petkovic, Julią Goerges i Sabiną Lisicki, Angie dochodzi do finału Pucharu Federacji. Niestety reprezentacja Niemiec uległa Czeszkom po zaciętej walce.

7

2015

Zwyciężczyni 4 turniejów WTA

Angie captured four WTA titles:
Angie wygrała cztery kolejne turnieje WTA: Charleston, Stuttgart, Birmingham oraz Stanford.

2016

Zwyciężczyni Australian Open i US Open

Pierwszy „Szlem” na dobry początek roku. Później finał na Wimbledonie i drugi tytuł wielkoszlemowy w Nowym Jorku. Na tym nie koniec. Tuż po US Open Angie zostaje liderką rankingu WTA. Co za rok!