AKTUALNOŚCI
csm_angelique-kerber-melbourne_01_4b93ffe2f6
Angie przegrywa z Ostapenko po 3-setowej walce
Maj 13, 2021

Angelique nie zagra w ćwierćfinale tegorocznej edycji turnieju WTA 1000 w Rzymie. Po długim 3-setowym meczu Angie ostatecznie uległa Jelenie Ostapenko 4-6, 6-3, 6-4.

Pierwszy set przebiegał pod dyktando Angie – jedno przełamanie wystarczyło, by objąć prowadzenie w meczu. Ostapenko zagrała lepiej w drugiej partii, oddając Angie tylko 3 gemy.

W pierwszych gemach trzeciego seta wydawało się, że to Angelique ma przewagę i, dzięki swojemu doświadczeniu, to ona powinna wyjść zwycięsko z tego pojedynku. Decydujący moment nadszedł w szóstym gemie – Ostapenko serwowała przy stanie 2-3, obroniła sześć break pointów i wyrównała na po 3. Od tego momentu Angie oddała pole rywalce, która pewnie awansowała do 1/4 finału.