AKTUALNOŚCI
AngieWimbledon
Wimbledon: Angie w 1/4 finału!
lipiec 05, 2021

Angelique odniosła kolejne wspaniałe zwycięstwo na wimbledońskiej trawie! W poniedziałkowym meczu czwartej rundy Angie odprawiła wschodzącą gwiazdę amerykańskiego tenisa Coco Gauff w dwóch setach, 6-4 6-4.

Amerykanka miała nadzieje na wpisanie się na karty historii jako najmłodsza zawodniczka w ćwierćfinale tej imprezy od 2004 roku (wtedy dokonała tego Maria Szarapowa). Na drodze stanęła jej jednak Angie, która już po 30 minutach gry serwowała na zwycięstwo w pierwszej partii.

Gauff robiła co mogła w drugim secie, ale Angie nie dawała jej nawet chwili spokoju swoimi, raz po raz posyłając precyzyjne i płaskie piłki. Przy stanie 5-4 i prowadzeniu 40-0, Angie efektownym asem zakończyła spotkanie.

W wygranych meczach na trawie, Angie ustępuje tylko obu siostrom Williams.

o półfinał Angelique zagra z Czeszką Muchową.