AKTUALNOŚCI
AngieWimbledon
Wimbledon: Angie lepsza od Muchowej; kolej na półfinał
lipiec 06, 2021

Angelique – jedyna zawodniczka w turnieju, która ma na koncie wimbledońskie zwycięstwo – wywalczyła dzisiaj awans do półfinału imprezy, pokonując Czeszkę Karolinę Muchową w dwóch setach, 6-2, 6-3.

W odniesieniu zwycięstwa pomogło ogromne doświadczenie Angie – na wimbledońskiej trawie docierała w przeszłości do dwóch finałów (przegrała w 2016 roku i wygrała w 2018 roku).

Po pół godzinie gry było już po pierwszej partii. Czeszka wyglądała na spiętą, a Angie robiła swoje, krok po kroku coraz bardziej pieczętowała swoją przewagę. Jedyny moment niepewności nastąpił na początku drugiego seta – Angie oddała swoje podanie i trafiła nieczysto kilka piłek. Jednak po dwóch gemach wszystko wróciło do normy i Angelique odzyskała pełną kontrolę nad rywalką.

O finał zagra z Ashley Barty lub Ajlą Tomljanovic.