AKTUALNOŚCI
AngieUSA
US Open: Angie zatrzymana przez Fernandez
wrz 06, 2021

Angelique nie zagra w ćwierćfinale tegorocznego US Open. W 4. rundzie zatrzymała ją nastoletnia Kanadyjka Leylah Fernandez, wygrywając 4-6, 7-6(5), 6-2.

Fernandez miała już na koncie dużą niespodziankę w tym tygodniu – w 3. rundzie pokonała broniącą tytułu Naomi Osakę.

Od stanu 2-4 w pierwszym secie, Angelique zdominowała wydarzenia na korcie. Wygranie czterech gemów z rzędu dało Angie zwycięstwo w pierwszej partii oraz większą pewność gry. Jednak w drugim secie forhend Fernandez zaczął być coraz silniejszą bronią, raz po raz przynosił punkty Kanadyjce. Druga partia zakończyła się tie-breakiem, który wygrała Fernandez do 5.

Decydujący set był wyrównany do stanu po 2. Angie miała swoje szanse, żeby wyrównać i przechylić szalę zwycięstwa, ale nei udało się wygrać kluczowych piłek. Kanadyjka zagra o półfinał US Open po raz pierwszy w karierze.